Dąbki – nie tylko uzdrowisko

Będąc w Dąbkach o swoje zdrowie możemy zadbać na różne sposoby. Trzeba przyznać, że jest to miejsce idealnie do tego przystosowane – mało kto wie, że w roku 2007 Rozporządzeniem Rady Ministrów miejscowość Dąbki otrzymała status uzdrowiskowy. W skład obszaru, do jakiego należy uzdrowisko, wchodzą następujące sołectwa: Bobolin, Dąbki, Bukowo Morskie, Porzecze, Żukowo Morskie. Można tu leczyć następujące rodzaje przypadłości: choroby ortopedyczno – urazowe, choroby kardiologiczne, nadciśnienie tętnicze, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, choroby endokrynologiczne i reumatologiczne. Trzeba powiedzieć, że leczenie w tym miejscu jest bardzo skuteczne.

Będąc na terenie uzdrowiska, o swoje zdrowie zadbać możemy na przykład aktywnie spędzając czas. Dostępny Aquapark w Darłówku z pewnością stwarza nam możliwości do aktywnego wypoczynku. Park Wodny znajduje się przy hotelu „Jan". Jest obiektem całorocznym, który służy wczasowiczom szczególnie dobrze podczas kiepskiej pogody. Aquapark wyposażony jest w jacuzzi, zjeżdżalnie i basen. Miejsce to zdecydowanie pomoże nam się zrelaksować. Basen i jacuzzi rozluźnią mięśnie i wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie. Jazda na zjeżdżalni dostarczy nam sporo emocji. Na terenie aquaparku znajdują się również takie obiekty jak gabinet odnowy biologicznej. Dodatkowo zgłodniali mogą skorzystać z restauracji znajdującej się na terenie parku wodnego. Turyści, którzy nie przepadają za urokami Aquaparku, mogą spróbować swoich sił na kręgielni.

Gabinet odnowy biologicznej, restauracja i kręgielnia są miejscami o ponadprzeciętnej jakości, jednocześnie po przystępnych cenach, dzięki czemu zbytnio nie nadszarpniemy portfela, a satysfakcja z atrakcji będzie nieziemska. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z aktywnością fizyczną, ponieważ przeciążenie może skutkować różnymi kontuzjami. Żeby skutecznie zadbać o zdrowie po dniu pełnym wrażeń będziemy musieli dobrze wypocząć. W tym celu dobrze by było rozważyć wcześniej kwestię noclegu. O wygodne i przytulne miejsce do spania w Dąbkach i okolicach nie jest trudno, warto się tylko wcześniej zapoznać z ofertami, co można zrobić na przykład przez Internet (propozycje noclegowe do sprawdzenia w serwisie noclegi Dąbki Meteor). Trzeba zaznaczyć, że ta wieś nie słynie tylko z atutu, jakim jest uzdrowiskowy charakter, ale także z szerokiej oferty bazy noclegowej. Każdy turysta, nawet ten najbardziej wymagający, odnajdzie nocleg w Dąbkach spełniający jego najśmielsze oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>