Jura Krakowsko-Częstochowska – gdzie spać, co zjeść i czym dojechać?

Jura Krakowsko-Częstochowska to region bardzo często odwiedzany przez turystów. Ciągnie się przez 80 km, oferując turystom piękne widoki, średniowieczne zamki i moc niesamowitych wrażeń. Jeżeli właśnie wybieracie się w ten rejon, to świetnie trafiliście. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych informacji, które na pewno przydadzą się w podróży. Udanej lektury!

Wybierając się na wycieczkę w te rejony, nie musimy martwić się o noclegi. Jura Krakowsko-Częstochowska jest przecież bardzo dużym i rozległym terenem. Baza noclegowa jest więc rozwinięta. Co ciekawe, mamy tutaj bardzo duży wybór miejsc do spania (Jura noclegi) na przykład różnego rodzaju gospodarstw agroturystycznych. Możemy więc połączyć zdobywanie kolejnych zamków z pobytem w pięknym miejscu w bliskim kontakcie z naturą. Jeżeli nigdy nie doiliście krowy lub nie jedliście jaj zniesionych właśnie przez kurę, to będzie to idealne rozwiązanie! Dodatkowym plusem takiego miejsca jest fakt, iż noclegi nie są zbyt drogie, a gospodarze zazwyczaj bardzo mili. Pobyt w takim miejscu będzie prawdziwą przygodą! Warto więc spróbować. Jeśli jednak nie przemawia do Was gospodarstwo agroturystyczne, to macie też do wyboru szereg małych hotelików i pensjonatów. Tu również ceny nie są wysokie, a często pensjonaty takie są zlokalizowane w przepięknych miejscach. Ostatnią opcją są nieco bardziej luksusowe hotele, których na Jurze też jest całkiem sporo. Ceny są dość wysokie, dlatego warto poszukać interesujących promocji, dzięki którym nasz portfel wróci z podróży nieco szczęśliwszy. 

Tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej są zapełnione różnego rodzaju lokalami gastronomicznymi. Większość z nich to przyhotelowe restauracje oraz różnego rodzaju zajazdy. Wybór nie jest więc oszałamiający, nie mniej każdy na pewno znajdzie miejsce, w którym jedzenie będzie mu najbardziej pasowało. Warto przed wyjazdem przejrzeć opinie na temat różnych lokali i szerokim łukiem omijać te z negatywnymi opiniami.

Jura Krakowsko-Częstochowska jest regionem, w którym najlepiej jest poruszać się własnym samochodem. Można oczywiście skorzystać z dostępnej komunikacji, jednak jest to przedsięwzięcie dość skomplikowane i niewygodne. Dlatego my rekomendujemy podróż samochodem – będziemy mogli wtedy swobodnie poznawać nowe miejsca i dojeżdżać do wszystkich zamków, które chcemy odwiedzić.

Jak widać wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem. Warto więc wybrać się tam podczas wolnego weekendu lub urlopu. Na pewno będziecie zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>