Klify nad morzem, ciekawa przyroda i zabytki w Ustroniu Morskim

Wakacje nad morzem zwykle kojarzą się nam z szumem morza, śpiewem ptaków oraz świeżą rybą na talerzu. Pod tym względem Ustronie Morskie podobne jest do wielu innych nadbałtyckich kurortów. Jednak ta wioska pomiędzy Koszalinem, a Kołobrzegiem ma w sobie wiele uroku i liczne ciekawe zakątki. 

Czysta plaża, z której można wejść na molo to niewątpliwa zaleta tej nadmorskiej miejscowości. Znajduje się tutaj kąpielisko strzeżone przez ratowników WOPR. Każdego dnia możemy obserwować kutry rybackie, wyruszające na połów i wracające z pysznymi rybami. Nawet jeśli nie jadamy ryb, to widok tych starych łodzi na morzu spodoba się niejednemu, ma w sobie coś niepowtarzalnego. Piękny klif bez wątpienia dodaje uroku temu kawałkowi wybrzeża.

Hotele oraz ośrodki wczasowe w Ustroniu Morskim podobnie mają przyjemną atmosferę, typową dla nadmorskich miejscowości turystycznych. Kto choć raz spędzi tutaj wakacje, z pewnością będzie wiedział, o jaki klimat chodzi. Szeroka baza noclegowa zaspokoi nasze najśmielsze oczekiwania.  Ustronie Morskie może nam zaoferować wygodne noclegi w różnych przedziałach cenowych. Niektóre z nich są zlokalizowane bardzo blisko morza, dzięki czemu możemy podziwiać niezwykłą panoramę Bałtyku z okna. Relaksujące przypływy i odpływy, leniwie poruszające się kolorowe kutry, a czasami gwałtowne burze – ten widok zachwyci nas nie jeden raz.

Liczne szlaki turystyczne sprzyjają pieszym wędrówkom do ciekawych miejsc. Możemy na przykład odwiedzić latarnię morską w Gąskach lub najstarsze dęby w Polsce. Aquapark Helios zapewni nie tylko relaks, ale i doskonałą zabawę. Przejażdżki konne po lesie? Czemu nie. Ośrodek jeździecki posiada wszystko o czym marzą pasjonaci jazdy konnej.

Pełną regenerację organizmu zapewnią nam hotele SPA. Liczne zabiegi pozwolą nam zadbać o nasze ciało. Aromatyczne olejki wprowadzą nas w błogi relaks. Profesjonalnie wykonany masaż rozluźni nasze ciało i pomoże zapomnieć o stresach życia codziennego. W SPA z pewnością odpoczniemy od zgiełku nadmorskiej miejscowości.

Ustronie Morskie to niewątpliwie miejsce, w którym można dobrze wypocząć. Praca, dzieci oraz liczne obowiązki powodują, że mamy bardzo mało czasu dla siebie. Wybierając się nad morze, postarajmy wyrzucić z głowy niepotrzebne zmartwienia i zadbajmy wreszcie o siebie.

Responses:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>