Kołobrzeg – wczasy i leczenie na różne kieszenie

Kołobrzeg (czytaj: wikipedia.org) to raj dla kuracjuszy, amatorów zdrowego trybu życia i odżywiania. Tradycja tej miejscowości uzdrowiskowej sięga ok. 1800 roku kiedy to coraz popularniejsze stały się kąpiele morskie, początkowo wykonywane osobno przez panie i panów. Niedozwolone było zażywanie morskiej zabawy wspólnie, ze względu na panujące wówczas obyczaje. Około 1830 roku zaczęto korzystać z pokaźnych zasobów soli z terenu Kołobrzegu, budując łaźnie solankowe, w których kąpiele do dziś są terapią dla duszy i ciała. W połowie XIX wieku powstał tu ośrodek leczniczy, który cieszył się niesamowitą estymą wśród wczasowiczów z Polski jak i z zagranicy. W czasach I i II wojny światowej zmienił się charakter tego miejsca. Przez jakiś czas funkcjonował tutaj szpital polowy. W wyniku walk całe uzdrowisko zostało zniszczone. Po wojnie Kołobrzeg zaczął odzyskiwać swój dawny blask i już w latach 50-tych XX wieku nabierał nowego znaczenia na Pomorzu.

Dziś uzdrowisko w Kołobrzegu jest wybierane przez kuracjuszy ze względu na możliwości leczenia schorzeń układu oddechowego, krążenia, przemiany materii (cukrzyca, tarczyca). Pobyt w tym mieście może mieć również zbawienny wpływ na dzieci, gdyż leczy się tutaj m.in. astmę oskrzelową, otyłość czy alergiczne schorzenia skóry. Zabiegi balneologiczne, specjalny mikroklimat, fachowy personel medyczny wyróżnia to miejsce na uzdrowiskowej mapie Polski. Pobyty lecznicze i wypoczynkowe cieszą się ogromną popularnością. Baza noclegowo-turystyczna Kołobrzegu jest bardzo rozbudowana ze względu na dużą ilość funkcjonujących sanatoriów, domów wypoczynkowych, hoteli. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w sezonie odwiedza to miasto ok. 300 000 turystów, dodatkowo otwarcie nowego portu lotniczego Bagicz-Kołobrzeg z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie tą miejscowością dlatego istotna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca wypoczynku. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele narzędzi i stron internetowych (np. http://meteor-turystyka.pl/noclegi,kolobrzeg,0.html), które pomagają w wyborze najlepszego miejsca dla siebie.

Responses:

  1. Pojechałam do Kołobrzegu podleczyć swoje drogi oddechowe i muszę przyznać, ze morska bryza ma rzeczywiście zbawienny wpływ na moje zdrowie. Najcudowniejsza rzeczą są tam jednak zabiegi balneologiczne, każdemu polecam spróbować.

  2. Piękne nadmorskie miasto. Oprócz plaży można umilić sobie czas wieloma ciekawymi atrakcjami i odwiedzić wiele miejsc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>